Vrhy

Vrh A

Barunka od Chuchelské dráhy

LPN 1+2+Lemp N/N, DNA 

Výstavy: viz karta výstavy

https://www.leonberger.cz/index.php?jazyk=cs&stranka=kartafena&idc=514

 

Dne 25.2. proběhlo krytí Barunka od Chuchelské dráhy s Gerry Malte Mo od Bucharky a mezi 26.4. a 30.4. 2023 očekáváme narození štěňátek.

Štěňata budou po přejímce vrhu, socializovaná, očkovaná, několikrát odčervená a čipovaná. Návštěvy jsou možné od června.  Doživotní chovatelské poradenství součástí.

https://www.leonberger.cz/index.php?jazyk=cs&stranka=vrhy

Gerry Malte Mo od Bucharky 

LPN 1+2+Lemp N/N, DNA 

Výstavy: 2x CAJC, 1x BOJ, r. CAC, výborný

https://www.leonberger.cz/index.php?jazyk=cs&stranka=kartapes&idc=506


Fotogalerie - narození

Fotogalerie - 3.den na světě

Už máme kolem půl kila, hodně jíme, spíme a lezeme. Hlasitě u jídla mlaskáme a kvíkáním si ohlašujeme, že máme hlad.

Ten samý program je v plánu na celý týden. Pokroky budeme průběžně zveřejňovat.

Na 2., 4. a 6. týden je v plánu odčervení. Na začátek června pak první očkování. Štěňátkům bude následně vystaven Europas.

Fotogalerie - 4.den

Štěňata stále baští jako o život a přibírají na váze. Na konci týdne dosáhnou předpokládaně dvojnásobku svojí porodní váhy. I přesto, že Barča jedlíky zvládá uživit jen svým mateřským mlékem, začneme dnes i přikrmovat speciálním mlékem Bosch pro štěňata vhodným od 1.dne. Tento postup se doporučuje, když je ve vrhu více štěňat než má fenka struků.

P.S. - u váhy šedého pejska jsme včera museli mít špatně vyaretováno, protože dnes měl 540g a to je nereálný denní skok, pokud neměl vepřo knedlo :)

Fotogalerie - 5.den

Pejsci už mají mezi 600 a 700g, fenky mezi 500 a 600g. Začínají se snažit vylézt ven z bedničky. Proběhl i pokus o skupinové foto, který byl asi předem odsouzen k nezdaru:) Záměr byl vyrovnat štěňátka na fotku pěkně vedle sebe hlavičkou dopředu, výsledek vidíte sami:). Do pár sekund byli všichni pryč nebo otočení zadečky. Jelikož byl dnes krásný den, tak si Barča aspoň chvilku užívala zahradu, když štěndové zrovna spali.

Fotogalerie - 6.den

Fotogalerie - 7.den

Je to neskutečné, ale už jsme týden na světě a zvládli jsme to zatím bezvadně. Skoro všichni už máme dvojnásobek porodní váhy a máme se čile k světu. I máma Barča působí i přes únavu docela optimisticky, obnovila staré zvyky a zase ve volných chvílích prohání kočky po zahradě a chodí hlídat na bránu. V příštím týdnu nás čeká první odčervení a měli bychom začít vidět, to se těšíme..

Fotogalerie - 8.den

..někteří z nás už mají přes kilo..Chodí nám celý den zprávy a fotky od kamarádů ze srazu Leonků v Ostružnu, je tam krásně. Škoda, že tam nemůžeme být, ale třeba se sejdeme všichni na podzimním srazu, bylo by to každopádně skvělé:)...

Další fotky z našeho 2.týdne života...tak jsme se rozjedli, že už krmí kromě Barušky i celá rodina a to v podstatě neustále..mimina se nam za to odmeňují tím, jak krásně rostou a dělají pokroky i v pohybu. V příštím týdnu budeme zkoušet přikrmování kaší pro štěňata a za další týden budeme postupně přidávat další mňamky, podle toho, jak to štěndové budou zvládat...

Fotogalerie 14.den

Pejskové zas v minulých dnech udělali veliké pokroky. Už se jen neplazí, ale staví se na všechny 4 , zkouší chodit a společně dovádějí. Nejdříve jsme si toho všimli u fialové a za chvíli už to uměli všichni. Všechna štěňata už také vidí a všechno je zajímá :)...

Fotogalerie- začínáme 3. týden

Když bylo sluníčko,  šli jsme se na chvilku podívat ven na zahradu. Pak ale začlo foukat, tak jsme se zas stěhovali domů, aby nám nezačala být zima. Do jídelníčku vedle mléka od Barči přidáváme štěněcí kašičku a mleté kuřecí maso. To má hodně velký úspěch. Z jídla jsme tak nadšení,  že bychom se v něm chtěli celí vykoupat a nesmírně rádi ho patláme tlapkami sourozencům na hlavu a vůbec po celé ohrádce, což pak vyžaduje generální uklid ...a to opakovaně během dne...No hlavně,  ze nám chutná a že se pěkně pořád zvětšujeme a sílíme...:)

Z dneška máme nové poučení. S půl kilem hovězího mletého masa chutná instatní kašička Cannina pro štěňata mnohem lépe :)

Ve čtvrtek jsme oslavili dovršený 3. týden věku. Na váze nám to ukazovalo průměrně kolem 2,5 kilo. Chodíme ven na zahradu, někdo si tam hraje, někdo se pere, někdo papá od mámy, někdo spí, někdo se tulí k bráchovi nebo ségře  a někdo trucuje v bedničce. 
Od táty Gerryho jsme dostali spoustu hraček, ale mámy nám je pořád bere. Dlouho se nevydržíme rozčilovat, hned zase usneme ...

Dnes jsme už 4 týdny na světě, jsme borci. 

Revírem je celá zahrada a tempo je zběsilé:) Občas stále honíme po zahradě mléčný bar - naší mámu, ale jinak už papáme většinu dne sami maso, zeleninu, mléčné výrobky a kaše. Vážíme v průměru všichni kolem 4kg. Když je horko  nejradši spíme pod lehátky a sedačkami, aby nás neulovila nějaká místní poštolka.

Jsme na světě 5. týden. 

Začínáme řádit před 6. hodinou ráno a končíme kolem 21.h, kdy nás nekompromisně odnesou domů spát. Na zahradě jsme si zabrali páníčků lehátka, je to teď náš bunkr. Páníčkové teď stejně nemají čas relaxovat. Kromě hraček nás zajímá i zahradničení a boty...

Průběh 5.týdne : gang už ovládá celou zahradu. Přišli jsme definitivně o lehátka, je z nich štěněcí pevnost. Ovšem kdo by si chtěl lehnout přímo na zem, udělal by školáckou chybu...:)

Štěňata budou při předání umět hrát fotbal :)  

6. týden na světě : 

pouštíme se odvážně i vzdálenějších koutů zahrady, kde objevujeme spoustu zajímavých věcí,  o kterých tu nikdo neměl tušení. Hodně nás taky baví zápasy, holky si klidně troufnou i na kluky. Naháníme po zahradě páníčka i 18 letou kočku, nepochopili  že tady to ovládáme my. Začali jsme konečně baštit i granule, aby naši budoucí páníčkové nemuseli stát celý den u plotny a vařit nám :)

Štěňata jsou naočkovaná. Další dávku už absolvují s novými majiteli v 9.-10. týdnu. Jsou načipovaní, čipy budou registrovat v mezinárodní databázi noví majitelé, instrukce vysvětlím. Kdyby se nejaký pejsek nedejbože zatoulal ať už doma nebo na dovolené v zahraničí,  podle tohoto čipu se najde. Každé štěně má svůj Europas se všemi údaji o očkování a odčervení, na který lze se zvířetem cestovat do zahraničí. Jediné co stále chybí, jsou jména ..:) Budeme rádi za vaše tipy ...! oficiální jméno musí být od A, domácí může být jakékoli...

7.týden: Kontrola vrhu

Dnes 48.den života štěňat proběhla úspěšně kontrola a přejímka vrhu hlavní poradkyní chovu. Všechna štěňata dostala výborné hodnocení, mají nůžkový skus, tmavé nebo středně hnědé oči a zlatou barvu. Od 50. dne jsou tudíž naše mimina k odběru. Neuvěřitelně to uteklo a nebyl zatím vůbec čas bilancovat a uvědomit si, jak obrovské štěstí jsme měli, že jsme mohli tahle skvělá mimina mít. Nezbývá než poděkovat Klubu - zejména paní Pavlovské za poradenství a pomoc s celým procesem, její rady měly cenu zlata. Moc díky také Rychtaříkovým, bez jejich Gerryho bychom štěnda neměli. V kontaktu jsme byli snad každý den a byla to skvělá morální podpora. A také Kozákovým do Chuchle, odkud naše Barča pochází. Vždy rádi pomohli a poradili, je to naše psí rodinka. Snad budeme tuto dobrou tradici držet a vytvoříme stejnou psí rodinku s novými majiteli našich pejsků ! :)

Krasné ráno všem, my už jsme vzhůru a plní energie :))

8.týden na světě 

Návštěvy jsou v plném proudu a někteří pejsci už odjíždí do nových domovů. Moc mě těší, že si je vybrali lidé s dobrým srdcem, vztahem k plemeni Leonbergerů a vhodnými podmínkami pro chov. Vzájemným poznáváním jsme strávili několik měsíců, mnozí zájemci u nás byli navštívit Barču už když byla březí, psali jsme si , volali a vyměňovali fotky v podstatě již od krytí. Pro nové zájemce musím zdůraznit,že tento proces není možné v žádném případě zkrátit nebo dokonce úplně přeskočit. Bez toho, abych znala daného zájemce a rodinu, ve které bude žít štěně v žádném případě nikomu nemůžu na 100% slíbit, natož ho rovnou chystat k odjezdu při první vaši návštěvě u nás. A to ani v případě,  že dotyčný cestuje z velké dálky. Chov psů nás neživí , máme pouze jednu fenu - člena naší rodiny a toto je její možná jediný vrh, který bude mít. Potřebujeme mít jistotu,  že budou naše mimina šťastná a že je třeba budeme moci občas vídat v rámci klubových akcí a sledovat jejich životní dráhu. Nejsme žádná množírna a psi zcela cizím lidem neprodáváme, nové majitele si pečlivě vybíráme. Děkuji za pochopení,  doufám že se takto vyhneme vzájemným frustracím. Doporučuji všem si nejprve přečist klubové stránky, kde naše hlavní poradkyně proces koupě štěněte velmi dobře popisuje. 

Fotogalerie 8.tyden

Pořád nás fotí. Naše máma Barča si s námi začala často hrát...bere nám hlavně nové hračky, co nám nosí návštěvy..:)
Dnešní tip je od Gerryho a Archieho ( oranžového pejska). Pokud chcete mít ze štěňat zaručeně inženýry, kupte jim tuto psí hračku v Pepcu, jmenuje se test inteligence :) Vyšlo nám, že máme ve vrhu spoustu inženýrů :)

Je nás tu už jen 6 a každý den někdo z partičky odjede do nové rodinky, ale neklesáme na náladě a je tu stále živo...

Už jsme tu jen 4. Koupeme se, koušeme zbytky fotbalové brány, občas chodíme s květináčem nebo plastovou židlí na hlavě. Když už nevíme coby, jdeme za dětmi, aby nám pomohli vymyslet novou neplechu...
Poslední rodinná fotka se všemi našimi miláčky...
V posledním červnovém týdnu odjela poslední štěňátka do nových rodin, kde se jim podle všeho zatím daří velmi dobře.  My jsme si z vrhu nechali malou uličnici Abby a těšíme se na prázdniny s holkami. Všichni leoní přátelé, přejeme vám krásné léto, spoustu zábavy a na viděnou při předání PP nebo nejdéle na srazu 9.9.! 
Štěně, které má na hlavě naražený kyblík nebo dekorační stojánek na svíčky, zpravidla žere daleko méně než štěně, které na hlavě žadný kyblík nemá....aneb neváhejte se na nás kdykoli i přes léto obrátit pro jakoukoli chovatelskou radu ! :) zdravíme všechny :)